Ha egy cég tényleg szeretne fenntarthatóan működni, ezt a szótárt be kell vágnia
A fogyasztóknak is ajánlott olvasmány az ESG-határozó, ha tudni akarják, mennyire elkötelezett egy vállalat a zöld működés mellett.
A fogyasztóknak is ajánlott olvasmány az ESG-határozó, ha tudni akarják, mennyire elkötelezett egy vállalat a zöld működés mellett.
A bankszektor, a szabályozó testületek, valamint a civil szféra is kedvezően fogadta az ESG-besorolás új uniós szabályozását, sok múlik azonban annak betartatásán.
Az elsők számára különösen hasznos lesz az ESG-megfelelőség elérése, az utolsóknak viszont hátrányt jelent majd, hogy a végére maradnak – véli Király Imre környezetvédelmi tanácsadó. A zöldre festésbe pedig a legjobb szándék mellett is bele lehet csúszni.
A magyar fogyasztók hiába próbálnak egyre inkább környezettudatosak lenni, a versenyhivatal szerint az élelmiszerpiacon szinte elvesznek a zöldállítások között. A hivatal a helyzet javítására vállalati önkorlátozást és állami beavatkozást javasol. Domokos László írása.
Dinamikusan csökkenti saját karbonlábnyomát a magyar jegybank, amely harmadszor publikálta klímakockázati jelentését. A készpénzellátásnál a folytatás a bankokon és a szállítócégeken múlik. Domokos László írása.
Hamarosan kockázati tényezőként értékelik a hitelezők, ha az adós vállalat nem fenntartható módon működik. Első körben azonban még nem büntetik, csak feltérképezik ügyfeleiket a bankok.
Jövő májustól egyszerre kétféle új nem pénzügyi jelentést is el kell készíteniük a nagyvállalatoknak, de a beszállítóik is jól teszik, ha összegyűjtenek minden adatot, hogy bizonyítani tudják fenntartható működésüket.
A magyarországi befektetési alapok többségének kezelői nem áldozzák fel a magas hozamokat az ESG oltárán. A minősítések egyelőre nem elég megbízhatók, de valami már elkezdődött.
A nagy gazdasági blokkok közül az EU-ban szabályozzák először a vállalatok ESG-minősítését és az azokat végző cégeket. Így egységesebbé és átláthatóbbá válnak az értékelések, lelepleződhetnek a magukat a ténylegesnél zöldebb színben feltüntetők.
Környezeti és társadalmi besorolással az ember- és környezetközpontú vállalatokért – tűzte zászlajára az EU. Az új szabályozás körül nagyok a várakozások, a tét ugyanis az élhető környezet.
Bár fontos a belső motiváció, az ESG rendszere sokat segít abban, hogy a vállalat maga jobb legyen – vallja Szomolányi Katalin, a Planet Fanatics’ Network fenntarthatósági tanácsadó cég ügyvezetője, az ESG top 40-et készítő csapat vezetője. Domokos László interjúja.
Rendhagyó lista készült, immár másodszor, a legnagyobb magyar cégekről: megmutatja, milyen felelősen működnek környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontból.
A HVG új melléklete azoknak a legnagyobb hazai vállalatoknak a rangsorát közli – immár másodszor –, amelyek a legjobban érvényesítik azt a minőségbiztosítási szabályrendszert, az ESG-t, amely alapján tudható, hogy a profiton és az árakon kívül a fenntartható, humánus működés szempontjait is tisztelik.